Group 297
prostokaty1 – 2

Stymulator tkankowy Starogard Gdański

Wykonujemy profesjonalne zabiegi z zastosowaniem bezpiecznego stymulatora tkankowego w Starogardzie Gdańskim – w klinice medycyny estetycznej AMEA. Czym jest stymulator tkankowy? Jest to preparat zawierający różnego rodzaju, biostymulujące składniki. Zabieg przy użyciu stymulatora polega na jego wtłoczeniu w tkanki podskórne. Aktywne składniki preparatu pobudzają komórki do konkretnych działań, takich jak produkcja kolagenu i elastyny, wzrostu tkanki łącznej czy też regeneracji skóry.

Wybór stymulatora tkankowego podyktowany jest Państwa indywidualnymi potrzebami oraz wymaganiami. Zawsze służymy naszą pomocą oraz radą we właściwym dopasowaniu rodzaju zabiegu.

Czy stymulatory tkankowe są bezpieczne?

Stosowane przez nas stymulatory tkankowe są całkowicie bezpieczne. Ryzyko powikłań w przypadku zastosowania preparatów stymulujących metabolizm komórek jest minimalne. Składniki stymulatorów nie wywołują uczulenia i nie powodują większych podrażnień. Po zabiegu może wystąpić lekki obrzęk lub niewielkie zasiniaczenie, które przeważnie znikają po 2-3 dniach. Zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych można łączyć z innymi zabiegami, np. radiofrekwencją mikroigłową lub termomechaniczną ablacją stosowaną podczas liftingu twarzy w Starogardzie Gdańskim – również w naszej klinice.

Z jakich metod stymulacji komórek korzystamy w Starogardzie Gdańskim?

W naszej klinice, która mieści się w Starogardzie Gdańskim, korzystamy z bezpiecznych preparatów oraz sprawdzonych metod stymulacji komórek:

  • kwas hialuronowy – nawilża i zwiększa elastyczność skóry,
  • kwas polimlekowy – przywraca objętość tkanek oraz sprężystość skóry,
  • polinukleotydy – stymulują fibroblasty, które odpowiedzialne są za produkcje kolagenu oraz elastyny,
  • hydroksyapatyt wapnia – podobnie jak kwas hialuronowy jest wypełniaczem, powoduje wzrost produkcji kolagenu.

Wybrane stymulatory tkankowe mogą być stosowane na obszarach wrażliwych, np. okolice oczu, powieki.